Pytania i odpowiedzi

Na czym polega wielka zmiana pieluszek Toujours?

Nowe pieluszki Toujours zostały stworzone po to, by zapewnić dziecku jeszcze większy komfort oraz jeszcze lepiej chronić jego delikatną skórę. Ich nowa konstrukcja sprawia, że są dopasowane do ruchów dziecka i nie przeciekają, a ulepszony wkład chłonie więcej wilgoci. Dodatkowo, dzięki szerokiej gamie produktów obejmującej aż sześć rozmiarów, nowe pieluszki Toujours są odpowiednie dla dzieci na każdym etapie ich rozwoju. Rodziców ucieszy też fakt, że pieluszki Toujours mają atrakcyjną cenę i otrzymały dwa znaczące wyróżnienia: pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz Znak Jakości przyznawany przez mamy testujące pieluszki. To wszystko stanowi gwarancję bezpieczeństwa i najwyższej jakości produktu.

Do jakiego wieku dziecko powinno używać pieluch?

Choć nie ma reguły dotyczącej momentu odstawienia pieluszek i rozpoczęcia pierwszych prób sadzania dziecka na nocnik, eksperci uznają, że powinno się to dziać mniej więcej między 24 a 32 miesiącem życia. Każde dziecko powinno być traktowane indywidualnie. Biorąc pod uwagę jego rozwój, warto jednak podejmować takie działania i uczyć je korzystać z nocnika właśnie w tym czasie. Im później zaczniemy, tym trudniej będzie odzwyczaić dziecko od nawyku noszenia pieluszki.

Co ile godzin należy zmieniać pieluszkę?

Skóra dziecka jest bardzo delikatna, dlatego nie należy dopuszczać do sytuacji, w których będzie miała kontakt z mokrą pieluszką. Najlepiej przewijać dziecko mniej więcej co 4 godziny, po każdym karmieniu, a jeśli maluch zaczyna płakać i marudzić, sprawdzić, czy to również nie jest czas, by wymienić pieluszkę na suchą. Warto pamiętać, że noworodki wymagają częstszego przewijania niż niemowlęta, ponieważ ich pęcherz ma bardzo małą pojemność.

Jak uniknąć przeciekania pieluszki?

Aby pieluszka nie przeciekała, należy przede wszystkim zadbać o prawidłowy sposób jej zakładania. Nie może być ona zapięta zbyt luźno ani zbyt ciasno. Pamiętajmy, by podłożyć pieluszkę głęboko pod pupę dziecka, wyrównać na brzuchu i zapiąć rzepy tak, by nie ściskały talii. Przy wyborze pieluszek warto zwrócić uwagę na to, czy zapewniają dodatkową ochronę przed przeciekaniem. Nowe pieluszki Toujours mają specjalne falbanki zapobiegające przeciekaniu. Zostały zaprojektowane ze szczególną dbałością o komfort dziecka – elastyczne gumki po wewnętrznej stronie falbanek przylegają do ciała, nie uciskając go i nie powodując podrażnień.

Jak chronić pępek noworodka podczas zakładania pieluszki?

Dzieci, które mają jeszcze kikut pępowiny, powinny być przewijane ze szczególną ostrożnością i troską. Skóra musi mieć zapewniony stały dopływ powietrza, co przyspiesza gojenie – dlatego pieluszka nie powinna być zapięta zbyt ciasno. Nowe pieluszki Toujours w rozmiarze 1 zostały zaprojektowane z myślą o wrażliwej okolicy pępka noworodka – mają specjalne wycięcie wewnątrz pieluszki, dzięki czemu skóra dziecka może oddychać i nie grożą jej obtarcia.

Kiedy pieluszka jest za mała?

Odpowiednie dopasowanie pieluszki to nie tylko kwestia komfortu i swobody ruchów dziecka, ale również ochrona przed przeciekaniem. Jeśli skóra niemowlęcia jest zaczerwieniona lub obtarta, to znaczy, że należy zmienić pieluszkę na większy rozmiar. Rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na to, czy pieluszka dobrze leży na ciele, a nie sugerować się tylko wagą – jeśli pupa lub brzuch są za bardzo odsłonięte, to jasny znak, że maluch wyrósł już z danego rozmiaru. O wyborze zbyt małej pieluszki świadczy również jej przeciekanie. Pamiętajmy, że wkłady mają określoną chłonność dopasowaną do pojemności pęcherza dziecka i za mała pieluszka nie wchłonie całkowicie większej ilości wilgoci.

Jaka pieluszka będzie najlepsza dla dziecka chodzącego?

Dzieci, które stawiają pierwsze kroki, a wkrótce zaczynają chodzić, potrzebują nie tylko swobody ruchów, ale również komfortu podczas codziennych intensywnych aktywności. To właśnie z myślą o nich powstały nowe pieluszki Toujours w rozmiarze 5 i 6. Zarówno te, jak i pieluszki w pozostałych rozmiarach są odpowiednio skrojone, by nie wisieć z tyłu i nigdzie nie uciskać. Mają również falbanki z elastycznymi gumkami, które stanowią dodatkową ochronę przed przeciekaniem, przylegając do ud dziecka.

Jak dopasować rozmiar pieluchy do etapu rozwoju dziecka?

Nowe pieluszki Toujours dostępne są aż w sześciu rozmiarach, co pozwala dopasować je do etapu rozwoju dziecka. Każdy rozmiar oznaczony jest nie tylko numerem, ale również przedziałem wagowym, co umożliwia rodzicom oszacowanie, jaki rozmiar będzie odpowiedni dla ich dziecka. Należy jednak pamiętać, że nie tylko waga, ale i budowa ciała ma wpływ na rozmiar noszonych pieluch. Dlatego właśnie niektóre przedziały wagowe nowych pieluszek Toujours pokrywają się – tyle samo może przecież ważyć młodsze, ale większe dziecko, jak i starsze, ale o drobnej budowie ciała. Właściwy wybór rozmiaru ma kluczowe znaczenie, ponieważ zapewni dziecku nie tylko komfort, ale również zapobiegnie przeciekaniu pieluszki.

Jak zapobiegać odparzeniom i podrażnieniom skóry?

W trosce o zdrową skórę dziecka należy przede wszystkim pamiętać o regularnym zmienianiu pieluszki – co 3-4 godziny. Jeśli pielucha jest pełna, trzeba przewinąć dziecko natychmiast. Dzięki temu skóra nie będzie narażona na dotykanie przemoczonej pieluszki. Podczas samej czynności przewijania rodzice muszą pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skóry dziecka za pomocą mokrych chusteczek lub wacików i wody. Warto też dać skórze przewietrzyć się chwilę przed założeniem pieluszki, dzięki czemu będzie dobrze osuszona. By nie dopuścić do podrażnień i odparzeń, należy wybierać pieluszki z przewiewnych materiałów. Materiał, z którego wykonane są pieluszki Toujours, dodatkowo nie zawiera lateksu.

Jak prawidłowo zapinać rzepy pieluszki?

Aby zapewnić dziecku komfort i swobodę ruchów, należy pamiętać o tym, by rzepy pieluszki były odpowiednio zapięte. Jedną z podstawowych zasad dotyczących przewijania jest to, by nie zapinać rzepów za ciasno. Pieluszka musi być w tym miejscu dość luźna, ponieważ dziecko nie tylko się porusza, ale również zmienia się obwód jego brzucha w ciągu doby, np. gdy jest najedzone. Aby sprawdzić, czy pielucha nie uciska dziecka w pasie, należy przeprowadzić prosty test: jeśli możemy swobodnie włożyć dwa palce za krawędź pieluszki, oznacza to, że rzepy są zapięte prawidłowo.

play

Wielka zmiana pieluszki

Zobacz, jak położna ocenia nowe pieluszki Toujours.

Zobacz film
0d3ZLbnvQRs
x

Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka